logoNasza firma powstała w 1996 roku. Na początku swojej działalności zajmowaliśmy się produkcją drewna kopalnianego. Od 1998 roku w wyniku ciągłych inwestycji rozpoczęliśmy produkcję, najpierw palet drewnianych, a następnie drewnianych elementów do produkcji mebli. Naszymi największymi odbiorcami są fabryki mebli.

Flagowym produktem firmy DREWKOP są palety fitosanitarne, palety jednorazowe. Posiadamy nowoczesny park maszynowy, nowoczesną suszarnię. Wyspecjalizowana ekipa oraz najnowsza technologia umożliwiają naszej firmie wytwarzanie wysokiej jakości produktów w konkurencyjnych cenach. Firma cały czas zwiększa swoją produkcję i udoskonala zaplecze technologiczne. Palety dostarczamy własnym transportem.

Drewkop jest w 100% polski. Pracujemy na maszynach wyprodukowanych w Polsce, nie sprowadzamy półproduktów z zagranicy. Wszyscy w firmie dbają, aby towar który kupujecie był najwyższej jakości, wyprodukowany z pewnego, pochodzącego z legalnych źródeł drewna.

Nasza firma, świadoma zagrożeń, które stwarza nieodpowiedzialne leśnictwo dostosowała się do wysokich społecznych i przyrodniczych standardów. Drewno, z których wytwarzamy nasze produkty posiada certyfikat FSC®. Organizacja ta stoi na straży naszego ekosystemu; gwarantuje, że drewno użyte do produkcji pochodzi z lasów prowadzonych zgodnie z najwyższymi wymogami ochrony środowiska oraz przy poszanowaniu praw miejscowej ludności. Lasów nad którymi kuratelę sprawuje Forest Stewardship Council® przybywa, a nie ubywa.

pdf sCertyfikat FSC®

Certyfikat IPPC, który również posiadamy, jest konsekwencją jednego z najważniejszych aktów prawnych Unii Europejskich w dziedzinie ochrony środowiska. Oznacza pełne rozpoznanie szeroko pojętych oddziaływań na środowisko i panowanie nad procesami produkcyjnymi w celu systematycznej redukcji emisji zanieczyszczeń, przy zastosowaniu najlepszych dostępnych technik. Jest międzynarodowym paktem, który ma na celu przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się szkodników, które mogą mieć negatywny wpływ na rośliny i ekosystemy.

pdf sCertyfikat IPPC